Παρασκευή, 18 Αυγούστου 2017

Υλοποίηση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων για τη σχολική χρονιά 2015-2016

Σας επισυνάπτουμε πίνακες υλοποίησης Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων για τη σχολική χρονιά 2015-16.

Σεμινάριο παροχής Πρώτων Βοηθειών για καθηγητές (Nαύπακτος)

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του νομού μας, διαπιστώνοντας τις ανάγκες για τη γνώση και παροχή Πρώτων Βοηθειών στο χώρο του σχολείου διοργανώνει σεμινάριο παροχής Πρώτων Βοηθειών σε συνεργασία με τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό- Περιφερειακό Τμήμα Ναυπάκτου.

Πρόγραμμα Επιστημονικού Συνεδρίου για τον Γ. Καραϊσκάκη.

Ανακοινώνουμε το πρόγραμμα για το Επιστημονικό Συνέδριο με θέμα τον Γ. Καραϊσκάκη.

Σχεδιασμός και υλοποίηση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων 2014-2015

Σας κοινοποιούμε την νέα εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. για τον Σχεδιασμό και Υλοποίηση των   Σχολικών Δραστηριοτήτων της φετινής σχολικής χρονιάς 2014-15, καθώς επίσης και ενδεικτικά θέματα για τα παραπάνω.

Παρουσίαση των ερευνητικών εργασιών του Γενικού Λυκείου Ματαράγκαςς

Το Γενικό Λύκειο Ματαράγκας σας προσκαλεί στην παρουσίαση των ερευνητικών εργασιών

που εκπονήθηκαν από την Α΄ και Β΄ τάξη, κατά τη διάρκεια του Α΄ Τετραμήνου

του σχολικού έτους 2013-2014.

[Ανακοινοποίηση] 11η Συνάντηση Μαθητικών Χορευτικών Ομίλων

Ανακοινώθηκαν τα σχολεία που τελικά θα συμμετέχουν στην 11η Συνάντηση Μαθητικών Χορευτικών Ομίλων. Δείτε αναλυτικά στο συνημμένο αρχείο.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (ΧΟΡΕΥΤΙΚΑ_12-13_1.pdf)Συμμετέχοντες268 Kb

Σχεδιασμός και Υλοποίηση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων

Βήματα που θα πρέπει να ακολουθήσει κάποιος κατά τη σχολική χρονιά 2012-2013 για τον καλύτερο σχεδιασμό και για την υλοποίηση προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων: Αγωγής Υγείας (ΑΥ), Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (ΠΕ), Πολιτιστικών Θεμάτων (Π.Θ.), Comenius - Leonardo da Vinci και eTwinning στα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης το σχολικό έτος 2012-2013.

Δείτε αναλυτικά τα συνημμένα έγγραφα.