Σάββατο, 24 Ιουνίου 2017

Σεμινάριο παροχής Πρώτων Βοηθειών για καθηγητές στο Μεσολόγγι

Σας επισυνάπτουμε έγγραφο που αφορά παροχή Πρώτων Βοηθειών για καθηγητές στο Μεσολόγγι.

Ημερίδα με θέμα: «Ενδοσχολικές Δράσεις στο πλαίσιο της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για ένα Αειφόρο Σχολείο»

Σας επισυνάπτουμε έγγραφο που αφορά ημερίδα, με θέμα: "Ενδοσχολικές Δράσεις στο πλαίσιο της Περιβαλλοντικής Εκπάιδευσης για ένα αειφόρο σχολείο".

Ημερίδα για την αξιοποίηση υλικού εκπαιδευτικών φακέλων

Σας επισυνάπτουμε έγγραφο της Περιφερειακής Διεύθυνσης Π. & Δ. Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας, με θέμα: "Ημερίδα για την αξιοποίηση υλικού εκπαιδευτικών φακέλων".

2ο Πανελλήνιο Συνέδριο Τοπικής Ιστορίας και Πολιτισμού

Το   Γυμνάσιο  Καινουργίου   σας προσκαλεί  στο 2ο  Πανελλήνιο  Συνέδριο  Τοπικής   Ιστορίας   και   Πολιτισμού  που   διεξάγεται   στον    Βλοχό    Καινουργίου   Δήμου    Αγρινίου   στις   14 -15   Μαίου  2016   που   οργανώθηκε από την   ΄΄Αρχαιολογική  Ιστορική   Λαογραφική  Εταιρεία  Θεστιέων ΄΄  και  Συνεργό  διοργάνωσης  το Γυμνάσιο Καινουργίου.

Hμερίδα Παιδικής και Νεανικής Λογοτεχνίας

Σας επεισυνάπτουμε έγγραφο που αφορά Ημερίδα Παιδικής και Νεανικής Λογοτεχνίας.

Ημερίδα του Γυμνασίου και ΓΕΛ Νεοχωρίου για τον Μίνωα Ζώτο

Το Γυμνάσιο και ΓΕΛ Νεοχωρίου διοργανώνουν ημερίδα για το Μίνωα Ζώτο με θέμα: "Μίνως Ζώτος, το Νεοχώρι στα ίχνη του ποιητή του"

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο των Εκπαιδευτηρίων Τσίρκα στο Νεοχώρι Μεσολογγίου, την Τετάρτη 11 Μαΐου 2016 και ώρα 10.00 π.μ.

Ημερίδα από το Γυμνάσιο και το Γενικό Λύκειο Νεοχωρίου για τον Μίνωα Ζώτο

Το Γυμνάσιο και το Γενικό Λύκειο Νεοχωρίου σας προσκαλούν στην Ημερίδα με θέμα:

"Ο Μίνως Ζώτος (1905-1932). Το Νεοχώρι στα ίχνη του ποιητή του"

Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στο Νεοχώρι στο Αμφιθέατρο των Εκπαιδευτηρίων Τσίρκα την Τετάρτη 11-5-2016 και ώρα 10.00π.μ.

Η ημερίδα τελεί υπό την αιγίδα της Δ.Δ.Ε. Αιτωλοακαρνανίας και την υποστήριξη της Σχολικής Συμβούλου Χρυσούλας Σπυρέλη.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ.JPG)ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ.JPG796 Kb

Ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: "Συναίσθημα και ενσυναίσθηση"

Σας επισυνάπτουμε πρόσκληση για ενημερωτική εκδήλωση που διοργανώνει η Ελληνική Εταιρία Νευροεπιστημών, το 1ο ΓΕ.Λ. Ναυπάκτου, το Γυμνάσιο Αντιρρίου και ο Δήμος Ναυπακτίας.

Παράταση Προθεσμίας για το Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα "Μαθαίνοντας για την Ευρωπαϊκή Ένωση στο Σχολείο"

Το σεμινάριο διεξάγεται στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος ΄΄Μαθαίνοντας για την Ευρωπαϊκή Ένωση στο σχολείο΄΄.

Πρόσκληση ενδιαφέροντος για συμμετοχή στο eTwinning Μεσογειακό σεμινάριο εξεύρεσης συνεργατών στις 15 - 17 Απριλίου 2016 στη Λεμεσό της Κύπρου

Σας επισυνάπτουμε πρόσκληση εκδήλωση ενδιαφέροντος για συμμετοχή στο eTwinning Μεσογειακό σεμινάριο εξεύρεσης συνεργατών στις 15-17 Απριλίου 2016 στη Λεμεσό της Κύπρου.