Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024

Έκφραση Συγχαρητηρίων !!!!

Συγχαίρουμε τους μαθητές του Γενικού Λυκείου Ματαράγκας για τις διακρίσεις που πέτυχαν στα πλαίσια του Πανελληνίου Προγράμματος - Διαγωνισμού " Κύπρος : 1974- 2014... δεν ξεχνώ - διεκδικώ- δημιουργώ"  ως ακολούθως :

1ο  βραβείο Ελληνισμού στην κατηγορία "Εφημερίδα" για τους 19 μαθητές της Α' τάξης

και 2ο βραβείο στην κατηγορία "Παραμύθι" για τις 02 μαθήτριες της Β' τάξης.

Στο διαγωνισμό συμμετείχαν 420 Σχολικές Μονάδες από Ελλάδα, Κύπρο και Ομογένεια, 20000 μαθητές και περίπου 3000 μαθητικές δημιουργίες.

Ιδιαιτέρως συγχαίρουμε  τους παραπάνω  μαθητές του  Γενικού Λυκείου Ματαράγκας για την ενεργή και ενθουσιώδη συμμετοχή τους καθώς και τους εκπαιδευτικούς Γκόρπα Μαγιούλα, ΠΕ02, Φουντούλη Δήμητρα, ΠΕ20, Χαντζή Ουρανία, ΠΕ02  και Ζέλο Ιωάννη, ΠΕ01 και Διευθυντή του Σχολείου για την αμέριστη και αδιάκοπη συμβολή τους στα εκπαιδευτικά δρώμενα. Η εκπαιδευτική κοινότητα έχει πάντα ανάγκη από αγωνιστές και οραματιστές εκπαιδευτικούς που τιμούν το λειτούργημά τους και με δράσεις πέραν του "ελάχιστου δυνατού" !