Ο Διευθυντής Δ.Ε Αιτωλοακαρνανίας δέχεται στο γραφείο της Δ/νσης κατόπιν ραντεβού κάθε Τρίτη και Πέμπτη 12:30 π.μ. - 14:00 μ.μ. Για ραντεβού καλέστε στο τηλέφωνο 2631050060.
Αποσπάσεις εκπαιδευτικών Δ.Ε. από σχολείο σε σχολείο για το διδακτικό έτος 2024-2025
Αποσπάσεις-Τοποθετήσεις | 25-07-2024 | Hits:83
Μονιμοποιήση νεοδιόριστων μελών ΕΕΠ - ΕΒΠ ΔΔΕ Αιτωλοακαρνανίας
Διορισμοί-Μεταθέσεις-Μετατάξεις | 16-07-2024 | Hits:209
ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΜΔ ΓΕΛ/ΕΠΑΛ - ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥ ΜΔ - ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Πανελλήνιες | 09-07-2024 | Hits:123
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΤΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ
Αναπληρωτές-Ωρομίσθιοι | 09-07-2024 | Hits:71
ΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΝΤΟΣ ΠΥΣΔΕ ΓΙΑ ΤΟ …
71426_2024 Ενημέρωση σχετικά με συμπληρωματική προ…
Ανάληψη υπηρεσίας εκπαιδευτικών Δ.Ε. στις 28-06-20…
Χρονοδιάγραμμα Υπηρεσιακών Μεταβολών σχ. έτους 202…
Μονιμοποίηση νεοδιόριστων εκπαιδευτικών ΔΔΕ Αιτωλο…
ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΕ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ ΟΡΓΑΝΙ…
ΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΕΕΠ - ΕΒΠ
59838_2024 Οργάνωση και διεξαγωγή των εισαγωγικών …
Φεστιβάλ επιστήμης και τεχνολογίας 2012
- Λεπτομέρειες
- Κατηγορία: Επιμορφώσεις-Συνέδρια-Ημερίδες
- Δημοσιεύτηκε στις Τρίτη, 27 Νοεμβρίου 2012 09:28
Από 13-16 Δεκεμβρίου 2012 το Ε.Ι.Ε., το ΕΚΕΦΕ «Δ», το EΠΙΣΕΥ/ΕΜΠ και το British Council διοργανώνει το Φεστιβάλ επιστήμης και τεχνολογίας (FEST12: Festival of Science and Technology) με τη συμμετοχή της επιστημονικής κοινότητας.
Το FEST12 είναι μια γιορτή επιστήμης και τεχνολογίας με στόχο την εξοικείωση μικρών και μεγάλων με τις έννοιες, τη μεθοδολογία και τα μυστικά της επιστημονικής σκέψης αλλά και τις εφαρμογές της έρευνας στην καθημερινή μας ζωή.
Το πρόγραμμα του Φεστιβάλ περιλαμβάνει ποικίλες πρωινές και απογευματινές δραστηριότητες. Οι πρωινές εκδηλώσεις αυτού του 4ημέρου απευθύνονται κυρίως σε μαθητές (προσχολικής, πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης) ενώ παράλληλα θα πραγματοποιούνται σεμινάρια για εκπαιδευτικούς και φοιτητές. Μέσα από ένα σύνολο εκπαιδευτικών αλλά και πρωτότυπων δραστηριοτήτων, που παρουσιάζονται από διαφόρους επιστημονικούς φορείς της χώρας: εργαστήρια, επιστημονικές παρουσιάσεις, εκπαιδευτικά δρώμενα, επιμορφωτικά παιχνίδια, κατασκευές και επισκέψεις στα εργαστήρια, επιχειρείται η εξοικείωση και προσέγγιση των παιδιών με τον χώρο της επιστήμης.
Στις δύο πρώτες ημέρες (13-14/12) θα γίνονται επισκέψεις σχολείων ενώ το Σαββατοκύριακο 15-16/12) η παρακολούθηση είναι ελεύθερη για παιδιά/γονείς και εκπαιδευτικούς.
Συνημμένα δείτε τη σχετική ανακοίνωση και το πλήρες πρόγραμμα.