Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024

Αποτελέσματα Διαγωνισμού για τους Τρεις Ιεράρχες

Δελτίο Τύπου

Τήν Κυριακή 29  Ιανουαρίου, στόν Ιερό Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Δημητρίου και μετά τόν Εσπερινό της  εορτής των Τριων Ιεραρχών, πραγματοποιήθηκε η τελετή βράβευσης του Μαθητικού Λογοτεχνικού Διαγωνισμού πού είχε προκηρύξει η Ιερά Μητρόπολη Ναυπάκτου καί Αγίου Βλασίου γιά τούς μαθητές Μέσης Εκπαίδευσης της Ναυπακτίας καί του Αγίου Βλασίου μέ θέμα «Ὁ λόγος τοῦ Μεγάλου Βασιλείου γιά τούς νέους». Πρόκειται για το δεύτερο Μαθητικό Διαγωνισμό, μετά τον περσινό πού σημείωσε μεγάλη επιτυχία.

Ακολουθεί συνημμένο αρχείο με τα ονόματα των βραβευθέντων μαθητών καθώς και το Δελτίο Τύπου της Ιερής Μητρόπολης