Σάββατο, 21 Μαΐου 2022

ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΛΟΓΩ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΤΡΕΧΟΝΤΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Όσοι εκπαιδευτικοί επιθυμούν να συνταξιοδοτηθούν με τη λήξη του τρέχοντος σχολικούέτους, θα πρέπει να υποβάλουν τη μία και μοναδική αίτηση παραίτησης λόγω συνταξιοδότησης, από την Τρίτη 01-02-2022 έως και την Παρασκευή  11-02-2022  η οποία θεωρείται ότι έχει γίνει αποδεκτή και λύεται αυτοδικαίως η υπαλληλική σχέση την 31 Αυγούστου 2022.

Δικαίωμα ανάκλησης  της αίτησης παραίτησης δίδεται μέσα σε αποκλειστική προθεσμία ενός μήνα από την ημερομηνία υποβολής της αίτησης παραίτησης.

Η υποβολή της αίτησης παραίτησης ή/και ανάκληση αυτής, προς την Διεύθυνσή μας, θα γίνει  ηλεκτρονικά μέσω της ενιαίας ψηφιακής πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (gov.gr), του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης.