Τρίτη, 7 Απριλίου 2020

Απόφαση λειτουργίας τμημάτων στο μεταλυκειακό έτος-τάξη μαθητείας –περιόδου 2019-2020 στην Π.Δ.Ε. Δυτικής Ελλάδας

Ο Περιφερειακός Διευθυντής Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας:  Αποφασίζει τη λειτουργία των τμημάτων ειδικότητας «Μεταλυκειακού έτους - Τάξης μαθητείας»  στα ΕΠΑ.Λ. του Πίνακα 1 της περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας καθώς α) υπηρετούν στις σχολικές αυτές μονάδες εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων που διδάσκουν τα εργαστηριακά μαθήματα της ειδικότητας σε Α' ανάθεση, β) υπάρχει η απαιτούμενη εργαστηριακή υποδομή, γ) έχουν εξασφαλιστεί θέσεις μαθητείας και δ) έχει υποβληθεί ο απαιτούμενος αριθμός αιτήσεων εγγραφής στο «Μεταλυκειακό έτος-Τάξη μαθητείας» με βάση την κατηγορία μοριοδότησης των ΕΠΑ.Λ.