Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024

Διάλεξη στο 2ο ΕΠΑΛ Αγρινίου

Στις 2 Μαΐου 2012 πραγματοποιήθηκε στο 2ο ΕΠΑΛ Αγρινίου ενδιαφέρουσα διάλεξη από τον κ. Παπαδημητρίου Ιωάννη Μηχανικό Η/Υ και Προϊστάμενο των Τεχνικών Υπηρεσιών του ΟΤΕ Αγρινίου, με θέμα: "Σύγχρονα Δίκτυα Επικοινωνιών και Ευρυζωνικές Επικοινωνίες".

Την εκδήλωση παρακολούθησαν οι μαθητές του τομέα Πληροφορικής της Β’ και Γ’ τάξης.

Η επιστημονική κατάρτιση και πληρότητα του ομιλητή γοήτευσε το ακροατήριο διατηρώντας αμείωτο το ενδιαφέρον των μαθητών για τα τεχνολογικά επιτεύγματα της εποχής μας στον τομέα των επικοινωνιών, δίνοντας επιπλέον ερεθίσματα για προβληματισμό γύρω από την επαγγελματική τους εξέλιξη και ανάπτυξη.