Παρασκευή, 3 Μαΐου 2024

Ανάληψη Υπηρεσίας Εκπαιδευτικών που μετατάχθηκαν στην Πρωτοβάθμια ως Εκπαιδευτικοί.

Ενημερώνουμε τους εκπ/κούς , τα ονόματα των οποίων εμφανίζονται στο ΦΕΚ 986/Γ/3-9-2013 και οι οποίοι μετατάχθηκαν από την Δ.Ε. στην Π.Ε. ως εκπαιδευτικοί αντίστοιχων κλαδων ότι πρέπει να παρουσιαστουν και να αναλάβουν υπηρεσία στην Δ/νση Π/θμιας Εκπ/σης στην οποία μετατάχθηκαν, αύριο Πέμπτη 05/09/2013.

Υπενθυμίζουμε επίσης, ότι μετά την τοποθέτησή τους σε σχολικές μονάδες της Α/θμιας Εκπ/σης θα πρέπει να επικοινωνήσουν με τα σχολεία τους  από τα οποία μετατάσσονται ώστε να τακτοποιήσουν την αποστολή των προσωπικών τους μητρώων.

Τέλος, θα ακολουθήσει ενημέρωση του ΥΠΑΙΘ για την ανάληψη υπηρεσίας των εκπαιδευτικών οι οποίοι μετατάσσονται σε διοικητικές θέσεις με τις διατάξεις των Ν. 1824, Ν.4057 και Ν. 4172.