Πέμπτη, 9 Ιουλίου 2020

4ο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου

Την προηγούμενη σχολική χρονιά υλοποιήθηκε με ιδιαίτερη επιτυχία το 3ο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου, στο οποίο συμμετείχαν έντεκα (11) σχολικές ομάδες που παρουσίασαν τις θεατρικές τους παραστάσεις στο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Αγρινίου.

Επειδή πιστεύουμε ότι η ένταξη του θεάτρου στο Σχολείο και ο ρόλος του ως μορφοπαιδευτικού αγαθού με αισθητικό, καλλιτεχνικό, διδακτικό και παιδαγωγικό περιεχόμενο, εξακολουθεί να αποτελεί διαχρονική αξία πρόκειται να υλοποιήσουμε και φέτος με τον Δήμο Αγρινίου το 4ο Μαθητικό Φεστιβάλ Θεάτρου.

Ο χρόνος διεξαγωγής θα είναι τον Απρίλιο 2013.

Δηλώσεις συμμετοχής

Στο Φεστιβάλ μπορούν να συμμετέχουν όλα τα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του νομού Αιτωλοακαρνανίας, υποβάλλοντας σχετική δήλωση συμμετοχής.

Καταληκτική ημερομηνία για τις δηλώσεις συμμετοχής είναι η 30 Νοεμβρίου 2012.

Περισσότερες πληροφορίες στο συνημμένο έγγραφο.

Πρόγραμμα παραστάσεων

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των θεατρικών παραστάσεων του 4ου Μαθητικού Φεστιβάλ Θεάτρου. Οι παραστάσεις αρχίζουν την Τετάρτη 3 Απριλίου και ολοκληρώνονται την Πέμπτη 25 Απριλίου. Η τελετή λήξης έχει προγραμματιστεί το Σάββατο 27 Απριλίου.

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα στο συνημμένο αρχείο.