Τρίτη, 16 Απριλίου 2024

Ενημερωτική Ημερίδα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής στο Μεσολόγγι

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με τα σχετ. έγγραφα της ΠΔΕΔΕ Φ30.2/608/22-01-2013 & Φ.7.2/ΚΔ/1595/26-2-2013, η Περιφερειακή Δ/νση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Ελλάδας δια των Τμημάτων Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης σε συνεργασία με το Σχολικό Σύμβουλο ΠΕ19 κ. Παπαδάκη Σπυρίδωνα και το Τμήμα Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση και την Οικονομία του ΤΕΙ Μεσολογγίου, διοργανώνει Επιμορφωτική Ημερίδα "Η Ρομποτική ως εκπαιδευτικό εργαλείο στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση" την Πέμπτη 14-03-2013 από 11:00 έως 14:00 στο Αμφιθέατρο του ΤΕΙ Μεσολογγίου.

Παρακαλούνται οι κύριοι-ες Διευθυντές-ντριες να ενημερώσουν υπεύθυνα τους εκπαιδευτικούς του σχολείου τους, ώστε να λάβουν μέρος στην Επιμορφωτική Ημερίδα. Κρίνεται σκόπιμο οι Δ/ντές των σχολικών μονάδων Δ/θμιας Εκπ/σης Αιτωλοακαρνανίας να συνοδεύονται από έναν (1) εκπαιδευτικό κλάδου ή/και ειδικότητας συναφούς με τη Ρομποτική, ο οποίος θα λειτουργήσει ως πολλαπλασιαστής του θέματος της ημερίδας στο σύλλογο διδασκόντων του σχολείου του.

Περισσότερες πληροφορίες στο επισυναπτόμενο έγγραφο.