Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024

Αποσπάσεις και τοποθετήσεις εκπαιδευτικού προσωπικού

Μετά τη συνεδρίαση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. ανακοινώνουμε ότι οι μερικές διαθέσεις των εκπαιδευτικών Δ.Ε. που έχουν οργανική θέση ή των ευρισκομένων στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. (που τοποθετήθηκαν κατά τη σημερινή συνεδρίαση) θα ανακοινωθούν αύριο 25-09-2013, μετά τον απαραίτητο έλεγχό τους.

Οι ευρισκόμενοι στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ05 & ΠΕ07 δεν τοποθετήθηκαν σε σχολικές μονάδες και δεν διατέθηκαν στη Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση στη σημερινή συνεδρίαση διότι υπήρξε πρόβλημα με τα κενά των δημοτικών σχολείων. Γι΄ αυτό θα υπάρξει σχετική εγκύκλιος αύριο, με την οποία θα καλούνται να δηλώσουν εκ νέου σχολικές μονάδες της Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης αντίστοιχα. Για τον ίδιο λόγο δε διατέθηκαν και οι οργανικά ανήκοντες του κλάδου ΠΕ05.