Σάββατο, 20 Απριλίου 2024

Παρουσία της ΔΔΕ Αιτωλοακαρνανίας στα κοινωνικά δίκτυα

Την επίσημη παρουσία της στο Facebook και το Twitter ξεκινάει σήμερα η Δ/νση Δ/θμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας.

Στόχος είναι να παρέχουμε στον εκπαιδευτικό και ιδιαίτερα της Αιτωλοακαρνανίας, αποτελεσματική ενημέρωση αλλά και να ενισχύσουμε τη συμμετοχή στο διάλογο σχετικά με θέματα της εκπαίδευσης, δίνοντας έμφαση στα καθημερινά θέματα που τον απασχολούν στην τάξη και στο σχολείο γενικότερα.

Μέσω των σελίδων στα κοινωνικά δίκτυα, θα γίνει προσπάθεια να προβάλλονται νέα σχετικά με την πορεία υλοποίησης δράσεων, αποφάσεων και προκηρύξεων, εκδηλώσεις αλλά και ανακοινώσεις σχολικών μονάδων.

Σας καλούμε να επισκεφτείτε τις σελίδες μας στα κοινωνικά δίκτυα, τα οποία θα αποτελέσουν ένα επιπλέον κανάλι επικοινωνίας με τον εκπαιδευτικό και το ευρύ κοινό.