Κυριακή, 28 Απριλίου 2024

Τελετή βράβευσης των μαθητών που διακρίθηκαν στο διαγωνισμό "ΠΑΙΧΝΙΔΙ & ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ"

Το Παράρτημα Αιτωλοακαρνανίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας σας προσκαλεί να παρευρεθείτε στην τελετή βράβευσης των μαθητών της Ε΄ και ΣT΄ τάξης Δημοτικών Σχολείων της Αιτωλοακαρνανίας, οι οποίοι διακρίθηκαν στο διαγωνισμό "ΠΑΙΧΝΙΔΙ & ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ", έτους 2012. Η απονομή των επαίνων θα πραγματοποιηθεί, στο Επιμελητήριο Αιτωλοακαρνανίας
(Παπαστράτου 53, Αγρίνιο), την Κυριακή 10 Μαρτίου 2013 και ώρα 11:00 το πρωί.

Στην εκδήλωση θα μιλήσει o κ. Κωνσταντίνος Νάκος, Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών Αιτωλοακαρνανίας, με θέμα: "Διδακτικοί Προβληματισμοί στα Μαθηματικά του Δημοτικού Σχολείου".

Δείτε συνημμένα την πρόσκληση της εκδήλωσης.

Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (eme2013.pdf)Πρόσκληση475 Kb