Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024

Εορτασμός της Παγκόσμιας Ημέρας Χιονιού (WORLDSNOWDAY)

με την ευκαιρία της Παγκόσμιας Ημέρας Χιονιού (WORLDSNOWDAY) διοργανώνεται υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων Πολιτισμού και Αθλητισμού, από 14 έως 18 Ιανουαρίου 2013 στο Εθνικό Χιονοδρομικό Κέντρο Σελίου, ο εορτασμός της ημέρας αυτής στη χώρα μας.

Οι σχετικές εκδηλώσεις απευθύνονται σε φοιτητές και μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και περιλαμβάνουν παιχνίδια στο χιόνι, πεζοπορία, ομιλίες κ.λπ.

Παράλληλα θα διεξαχθούν αγώνες χιονοδρομίας σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:
14/1/2013: Τεχνική Κατάβαση (Τ.Κ.) Φοιτητών – Φοιτητριών
15/1/2013: Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση ( Γ.Τ.Κ.) Φοιτητών – Φοιτητριών
17/1/2013:  Γιγαντιαία Τεχνική Κατάβαση ( Γ.Τ.Κ.) Μαθητών – Μαθητριών
18/1/2013: Τεχνική Κατάβαση (Τ.Κ.)  Μαθητών – Μαθητριών

Η συμμετοχή στις εκδηλώσεις και τους αγώνες είναι προαιρετική και πραγματοποιείται δωρεάν. Από τους διοργανωτές θα χορηγούνται πιστοποιητικά σε όλους τους συμμετέχοντες και οι διακριθέντες θα βραβεύονται με μετάλλιο.

Απαραίτητη είναι η έγκαιρη δήλωση συμμετοχής των ενδιαφερόμενων σχολείων στο Εθνικό Χιονοδρομικό Κέντρο Σελίου e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , Τηλέφωνο:  23310 26237, Φαξ:  23310 26237.

Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα:  www.worldsnowday.gr