Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024

Πρόγραμμα πανελλαδικών εξετάσεων σχολικού έτους 2013-2014

Καθορισμός προγράμματος πανελλαδικών εξετάσεων έτους 2014

• μαθημάτων της Γ΄ τάξης ημερήσιων και της Δ΄ τάξης εσπερινών Γενικών Λυκείων, της Γ΄ τάξης ημερήσιων και της Δ΄ τάξης εσπερινών ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Β΄),
  • μαθημάτων γενικής παιδείας και ειδικότητας ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ A΄) και ειδικότητας ΕΠΑΛ (ΟΜΑΔΑ Β΄ ),
  • επαναληπτικών εξετάσεων των μαθημάτων της Γ΄ τάξης ημερησίων Γενικών Λυκείων και της Δ΄ τάξης εσπερινών Γενικών Λυκείων,
  • ειδικών μαθημάτων των υποψηφίων για εισαγωγή στα οικεία τμήματα Πανεπιστημίων, ΤΕΙ και των Ανώτ. Σχολών Τουριστικής Εκπαίδευσης και προθεσμία υγειονομικής εξέτασης και πρακτικής δοκιμασίας των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ.