Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024

Χρονοδιάγραμμα Μαθητικών Διαγωνισμών

• 80ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός (Π.Μ.Δ.) στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ»: α)Υποβολή δηλώσεων μαθητών μέχρι και 01/11/2019 β) Γραπτή εξέταση 9/11/2019

Έπαινοι στο Γυμνάσιο Ευηνοχωρίου με την ευκαιρία του εορτασμού της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου

Με κεντρικό μήνυμα «Δημιούργησε, επικοινώνησε και μοιράσου με σεβασμό. Ένα καλύτερο διαδίκτυο ξεκινά από εσένα»  εορτάστηκε φέτος για 15η συνεχόμενη χρονιά σε πάνω από 160 χώρες στον κόσμο η Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου που διοργανώνεται κάθε χρόνο από το δίκτυο INSAFE/INHOPE με την υποστήριξη της Κομισιόν.

Την ευθύνη οργάνωσης του εορτασμού στη χώρα μας είχε το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του Ιδρύματος Τεχνολογίας και Έρευνας υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας. Σκοπός του διαγωνισμού ήταν να περάσει το μήνυμα του σεβασμού προς τους άλλους ψηφιακούς χρήστες και της αναζήτησης ευκαιριών για δημιουργική διαδικτυακή συμπεριφορά.

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι οι παρακάτω μαθητές του Γυμνασίου Ευηνοχωρίου, συμμετείχαν  σε δυο διαγωνισμούς, που οργανώθηκαν από το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου με θέμα: 1) «Θετικό περιεχόμενο στο Διαδίκτυο» SID 2018 και «Αρχαία Ελλάδα και διαδίκτυο» SID 2018.

Έπαινο για τη συμμετοχή τους πήραν οι παρακάτω μαθητές:

• Λεωνίδας Βοτσαΐτης – Β΄ τάξη
  • Αικατερίνη Δασκαλάκη – Β΄ τάξη
  • Δημήτριος Μπαλκούρας -   Γ΄ τάξη
  • Στέλιος Πόντα – Γ΄ τάξη
  • Κωνσταντίνα Σκληρού -  Γ΄ τάξη
  • Μαρία Ελένη Σκληρού -  Γ΄ τάξη
  • Σοφία Τριανταφυλλίδη - Γ΄ τάξη
  • Κωνσταντίνα Μαρία Χουλιάρα -  Γ΄ τάξη

Εδώ μπορείτε να δείτε τις εργασίες των μαθητών του σχολείου μας:

https://saferinternet4kids.gr/sid-perigrafi/sid2018-d/symmetoxes-sid2-2018/και εδώ: https://saferinternet4kids.gr/sid-perigrafi/sid2018-d/symmetoxes-sid1-2018/

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές για την προσπάθειά τους και τους ευχόμαστε πάντα να προοδεύουν στη ζωή τους.

Δείτε και το επισυναπτόμενο αρχείο.