Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024

Εκδηλώσεις στο Μουσικό Γυμνάσιο Αγρινίου

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ

Συνάντηση Εταιρικών Σχολείων στο Αγρίνιο για το πρόγραμμα Comenius

Το Μ.Σ.Α. θα υποδεχτεί τις διακρατικές εκπαιδευτικές αποστολές των εταιρικών σχολείων (Τουρκία, Λιθουανία, Πολωνία, Ιταλία, Ισπανία) από τις 22.04.2013 έως τις 26.04.2013 στο πλαίσιο υλοποίησης του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Comenius  με τίτλο “Of Folk Music and Men”.

Πρόκειται για την τρίτη κατά σειρά συνάντηση των συνεργαζόμενων σχολείων, μετά τις συναντήσεις στη Λιθουανία τον περασμένο Νοέμβριο και την Ισπανία τον Φεβρουάριο του 2013.

Στο πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας προβλέπονται τα εξής :

• ξενάγηση σε μέρη ενδιαφέροντος του Νομού Αιτ/νίας
  • σύσκεψη και εργασία πάνω στο πρόγραμμα
  • υποδοχή των αποστολών στο Δημαρχείο της πόλης
  • βόλτα στην πόλη του Αγρινίου
  • παρουσίαση παραγόμενων προϊόντων στο πλαίσιο υλοποίησης του προγράμματος
  • διοργάνωση μουσικής εκδήλωσης στην αίθουσα εκδηλώσεων του Μ.Σ.Α.

Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα του σχολείου μας http://gym-mous-agrin.ait.sch.gr