Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024

Νέος ιστότοπος για το Γυμνάσιο Παναιτωλίου

Σας ενημερώνουμε ότι στα  πλαίσια των εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων αλλά και ανοίγματος του σχολείου στην κοινωνία, στο Γυμνάσιο Παναιτωλίου, δημιουργήσαν τον νέο ιστότοπο www.gpan.gr

Η ενημέρωση μαθητών και καθηγητών, η δημιουργία διαύλου επικοινωνίας με τους γονείς και την τοπική-και όχι μόνον κοινωνία- κοινωνία, η κοινοποίηση της εφηβικής δράσης αλλά και της εκπαιδευτικής διαδικασίας, η επικοινωνία με άλλους εκπαιδευτικούς και πολιτιστικούς φορείς είναι μερικοί από τους στόχους μας. Η εμπλοκή των μαθητών και η συμμετοχή τους στην ανάπτυξη του ιστοτόπου αποτελεί καλή πρακτική ανάπτυξης δημιουργικού πνεύματος και καλλιέργειας γνώσεων, δεξιοτήτων και στάσεων απαραίτητων στο σύγχρονο πολίτη.

Υπεύθυνοι Σχεδιασμού και Ανάπτυξης του Ιστοτόπου είναι οι κα Ελένη Κουβαρντά (ΠΕ19), MSc in Education και ο κος Νικόλαος Ευθυμίου (ΠΕ19), MSc in Decision Sciences. Η εθελοντική εργασία, η κοπιώδης προσπάθεια και η αφοσίωσή τους είναι ανεκτίμητη.