Πέμπτη, 24 Σεπτεμβρίου 2020

Προαγωγή - Απόλυση μαθητών/τριών Γυμνασίων και Γενικών Λυκείων κατά το σχολικό έτος 2019-2020

Αp;ofash Αριθμ. 52826/Δ2 /8-5-2020 Προαγωγή - Απόλυση μαθητών/τριών Γυμνα-σίων και Γενικών Λυκείων κατά τo σχ. έτος 2019-2020.

Εγκύκλιοι Αποσπάσεων Εκπαιδευτικών Δ.Ε. από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, ΚΕΣΥ, ΣΜΕΑΕ και ΕΕΕΕΚ, Μουσικά, Καλλιτεχνικά και Εκκλησιαστικά Σχολεία και σε ΦΟΡΕΙΣ για το σχολικό έτος 2020-2021

Επισυνάπτονται εγκύκλιοι αποσπάσεων εκπαιδευτικών Δ.Ε. από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, ΚΕΣΥ, ΣΜΕΑΕ και ΕΕΕΕΚ, Μουσικά, Καλλιτεχνικά και Εκκλησιαστικά Σχολεία και σε ΦΟΡΕΙΣ για το σχολικό έτος 2020-2021.

Θέματα της με αριθμ. 13/13-03-2020 πράξεως του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Αιτωλ/νίας

Σας επισυνάπτουμε πίνακες που αφορούν:

1. Πρόσληψη και τοποθέτηση ωρομισθίου εκπαιδευτικού κλάδου ΠΕ91.02 (Δραματικής Τέχνης) στο Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Μεσολογγίου, και

2. Μερική διάθεση εκπαιδευτικού Δ.Ε. για συμπλήρωση του υποχρεωτικού ωραρίου διδασκαλίας της,

σύμφωνα με την αριθμ. 13/13-03-2020 πράξη του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Αιτωλ/νίας.

Εισαγωγή Μαθητων σε Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία.

Σας ενημερώνουμε ότι με σχετικό έγγραφο του ΥΠΠΕΘ ( επισυνάπτεται)  ως ημερομηνία έναρξης υποβολής αιτήσεων των ενδιαφερομένων έχει ορθσθει η 27η Μαϊου 2019.

Αιτήσεις – Δηλώσεις ολικής ή μερικής διάθεσης Υπεραρίθμων εκπαιδευτικών σε λειτουργικά κενά της Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλ/νίας (Ανακοινοποίηση)

Eπισυνάπτεται ανακοινοποιημένο έγγραφο με θέμα: "Αιτήσεις – Δηλώσεις ολικής ή μερικής διάθεσης Υπεραρίθμων εκπαιδευτικών σε λειτουργικά κενά της Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλ/νίας".

Αποστολή FAX

Το FAX με τον αριθμό2631050022 βρίσκετε εκτός λειτουργίας λόγω τεχνικών προβλημάτων.

Για την αποστολή FAX στη διευθυνσή μας χρησιμοποιείστε τον αριθμό 2631026298

Απόφαση πρόσληψης Εκπαιδευτικών

Σας ενημερώνουμε σχετικά με απόφαση πρόσληψης Εκπαιδευτικών σε Σ.Κ.Α.Ε. της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας στο πλαίσιο της Πράξης «ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΣΤΗ Β/ΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017/18» με κωδικό ΟΠΣ 5009800 του Ε.Π. «Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση 2014-2020».

Ημερίδα με θέμα: «Ενδοσχολικές Δράσεις στο πλαίσιο της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για ένα Αειφόρο Σχολείο»

Σας επισυνάπτουμε έγγραφο που αφορά ημερίδα, με θέμα: "Ενδοσχολικές Δράσεις στο πλαίσιο της Περιβαλλοντικής Εκπάιδευσης για ένα αειφόρο σχολείο".

Εφαρμογή μεταλυκειακού έτους - Τάξη μαθητείας στο 1ο ΕΠΑΛ Μεσολογγίου

Σας επισυνάπτουμε δελτίο τύπου του 1ου ΕΠΑΛ Μεσολογγίου.

Συναντήσεις της Α΄ ΕΛΜΕ για τις μαθησιακές δυσκολίες

Σας επισυνάπτουμε έγγραφο της Α΄ ΕΛΜΕ σχετικά με συναντήσεις που προτίθεται να διοργανώσει με επιστήμονες και εκπαιδευτικούς προκειμένου να συζητηθεί το θέμα των μαθησιακών δυσκολιών που αντιμετωπίζουν κάποιοι μαθητές στο ελληνικό σχολείο.