Πέμπτη, 24 Σεπτεμβρίου 2020

Χαιρετισμός Διευθυντή ΔΕ Αιτωλοακαρνανίας

Χαιρετισμός

Αγαπητές συναδέλφισσες και αγαπητοί συνάδελφοι

Με την ανάληψη των καθηκόντων μου ως προσωρινός Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αιτωλοακαρνανίας αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω όσους έδειξαν εμπιστοσύνη στο πρόσωπό μου και να διαβεβαιώσω όλους ότι θα καταβάλλω κάθε δυνατή προσπάθεια για να ανταποκριθώ στις προσδοκίες των εκπαιδευτικών λειτουργών, των μαθητών, των γονέων και κηδεμόνων και των εργαζομένων στην υπηρεσία.

Δεσμεύομαι να ασκήσω τα καθήκοντά μου με βασικές αρχές την ισονομία, την δικαιοσύνη  και το συνεργατικό πνεύμα για μια διοίκηση με δημοκρατικό ήθος και ανθρώπινο πρόσωπο.

Ευελπιστώ στην εποικοδομητική συνεργασία και συμπαράσταση όλων με στόχο ένα ποιοτικό και αποτελεσματικό σχολείο. Στόχος μας είναι και παραμένει η δημιουργία ευνοϊκών συνθηκών μάθησης και ενός περιβάλλοντος ασφάλειας, χαράς και δημιουργικότητας που αποβλέπει στην καλλιέργεια ευαισθητοποιημένων, ενημερωμένων και πεπαιδευμένων μαθητών-πολιτών όπως αρμόζει σε μια σύγχρονη κοινωνία.

Με εκτίμηση,

Σαρδέλης Αθανάσιος