Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024

Οδηγίες και Εγκύκλιος μεταθέσεων 2020-21

Το Υπουργείο Παιδείαςκαι Θρησκευμάτων,στο πλαίσιο της διαδικασίας διενέργειας των μεταθέσεων κατά το σχολικό έτος2020-2021, κ α λ ε ί

τους εκπαιδευτικούς Β/θμιας Εκπαίδευσης να υποβάλουν αιτήσεις μετάθεσης μετα απαραίτητα δικαιολογητικά για τις ακόλουθεςκατηγορίες:

α) σε Κ.Ε.Σ.Υ. για τις θέσεις εξειδίκευσης στη συμβουλευτικήστονεπαγγελματικό προσανατολισμό

β) σε Κ.Ε.Σ.Υ. και σε περιοχές μετάθεσης για τηνΕ.Α.Ε.

γ) σε Μουσικά Σχολεία

δ) σε Καλλιτεχνικά Σχολεία

ε) σε Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης

στ) από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης και

ζ) αμοιβαίεςαπό περιοχή σε περιοχή μετάθεσης

Οι αιτήσεις υποβάλλονται, από 04-11-2020 έως 17-11-2020και ώρα 15:00, μέσω του OnlineΣυστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών

και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων

με τον τρόπο που ορίζεται στην Εγκύκλιο που θα βρείτε στα συνημμένα αρχεία.

Σημαντική επισήμανση:

Σχετικά με την ηλεκτρονική αποστολή των κατά περίπτωση δικαιολογητικών στην Διεύθυνσή μας, πρέπει να ακολουθηθεί αυστηρά η παρακάτω

διαδικασία:

1. Όσων το επώνυμό τους αρχίζει από Β έως και Κ, καθώς και οι αμοιβαίες μεταθέσεις από περιοχή σε περιοχή, καθώς και οι αιτήσεις σε

Μουσικά, Καλλιτεχνικά και Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης, τα δικαιολογητικά θα αποστέλλονται στο

κ. Βλαχογιάννη Θεοδώρα (τηλ. επικοινωνίας 26310 50048).

2. Όσων το επώνυμό τους αρχίζει από Λ έως και Π, καθώς και σε ΣΜΕΑΕ, τα δικαιολογητικά θα αποστέλλονται στο

υπεύθυνη κ. Μάκκα Αργυρούλα (τηλ. επικοινωνίας 26310 50049).

3. Όσων το επώνυμό τους αρχίζει από Α και Ρ έως Ψ, τα δικαιολογητικά θα αποστέλλονται στο

υπεύθυνη κ. Σωτηροπούλου Σπυριδούλα ( τηλ. επικοινωνίας 26310 50031).

4. Τα δικαιολογητικά των αιτήσεων σε ΚΕΣΥ θα αποστέλλονται στο

υπεύθυνη κ. Γυφτάκη Αναστασία ( τηλ. επικοινωνίας 26310 50057).

5. Τα δικαιολογητικά των αιτήσεων σε Πειραματικά Σχολεία θα αποστέλλονται στο

υπεύθυνη κ. Τσίρκα Λαμπρινή ( τηλ. επικοινωνίας 26310 5002)

Αναλυτικές οδηγίες υπάρχουν στο συνημμένο έγγραφο.