Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024

Προγραμματισμός εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ11 Φυσικής Αγωγής για την εφαρμογή του αντικειμένου της κολύμβησης.

Για τον έγκαιρο προγραμματισμό και τη διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας των σχολικών μονάδων κατά την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2016 -2017, καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί ΠΕ 11 με ειδικότητα στην κολύμβηση και ελλείψει αυτών επικουρικά των αντίστοιχων με ειδικότητα στα λοιπά αθλήματα του υγρού στίβου (υδατοσφαίριση, καταδύσεις, συγχρονισμένη κολύμβηση), να υποβάλουν έως 23-09-2016 προς τη Διεύθυνση Π.Ε. ή Δ.Ε. στην οποία υπηρετούν αίτηση διάθεσης σε κολυμβητήρια της προτίμησής τους (εντός των γεωγραφικών ορίων της Διεύθυνσης ),ώστε να διδαχθεί το αντικείμενο της κολύμβησης στους μαθητές της Γ΄ Τάξης της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.