Τρίτη, 16 Απριλίου 2024

Έφυγε από τη ζωή ο Σχολικός Σύμβουλος Αντρέας Κεφάλας

Απεβίωσε ξαφνικά στη Σάμο ο γνωστός Μεσολογγίτης Μαθηματικός Αντρέας Κεφάλας, Σχολικός Σύμβουλος Δ/θμιας Εκπ/σης Νομών Σάμου και Χίου.

Ο Αντρέας Κεφάλας, Μαθηματικός-Στατιστικολόγος με M.Sc. στο Concordia University, ήταν από το 2007 Σχολικός Σύμβουλος Μαθηματικών Νομών Σάμου και Χίου, θέση την οποία υπηρετούσε με πάθος. Ήταν μια αξιόλογη, εργατική και δημιουργική φυσιογνωμία στην εκπαίδευση, μα πριν και πάνω απ’ όλα ήταν άνθρωπος. Ένας άνθρωπος με μόνιμο χαμόγελο, με ζεστή καρδιά, με ανυπέρβλητη ευγένεια και καλοσύνη και με υψηλό αίσθημα ευθύνης.

Με το θάνατό του η εκπαιδευτική κοινότητα και ιδιαίτερα αυτή των Σχολικών Συμβούλων έγινε φτωχότερη. Εκφράζουμε στους οικείους του τα θερμά μας συλλυπητήρια.